Корзина
1 отзыв
Договір дарування або договір купівлі-продажу?
Контакты
ООО «Монолит Трейд»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38067405-08-81
Игорь Евтушенко
УкраинаКиевКозелецкая 24, Киев, Украина
Карта

Договір дарування або договір купівлі-продажу?

Договір дарування або договір купівлі-продажу, який з них краще вибрати, який надійніший і дешевший?

Договір дарування або договір купівл-і­продажу, який з них краще вибрати, який надійніший і дешевший?

  • Відповідь на питання: що вигідніше­ договір купівлі-­продажу або договір дарування, залежить від декількох обставин, наприклад, якщо продаж нерухомості здійснюється не більш, ніж 1 раз на рік і продаване житло належить на праві власності продавцю вже більше трьох років, тоді потрібно буде сплатити збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування в розмірі 1% від вартості нерухомого майна та державне мито також у розмірі 1% від вартості нерухомого майна. Основні виплати державі при оформленні договору купівлі-­продажу У разі ж, якщо продавець протягом одного року продає нерухоме майно більше одного разу, потрібно буде сплатити податок з доходів фізичних осіб ­ 5% (для продавця) від вартості нерухомого майна, збір на загальнообов'язкове пенсійне страхування в розмірі 1% від вартості нерухомого майна та державне мито (1% від вартості нерухомого майна). Отже, договір купівлі­продажу вигідний за умови продажу нерухомого майна не більше 1 разу на рік.
  • У разі оформлення дарчої на нерухомість родичам першого ступеня споріднення, при здійсненні угоди потрібно буде сплатити лише державне мито в розмірі 1% від вартості нерухомого майна. Якщо дарування здійснюється родичам другого ступеня споріднення, тоді потрібно буде заплатити не лише державне мито в розмірі 1% від вартості нерухомого майна, але і податок з доходу фізичних осіб у розмірі 5% (для обдаровуваного).
  • З вищесказаного можна зробити висновок, що вигідніше приймати в дар майно від родича першого ступеня споріднення, якими, згідно з чинним законодавством, є батьки, чоловік або дружина, діти (і усиновлені).
facebook twitter