Корзина
1 отзыв
Продаж нерухомого майна, отриманого у спадок або у подарунок: сплата податку
Контакты
ООО «Монолит Трейд»
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38067405-08-81
Игорь Евтушенко
УкраинаКиевКозелецкая 24, Киев, Украина
Карта

Продаж нерухомого майна, отриманого у спадок або у подарунок: сплата податку

Продаж нерухомого майна, отриманого у спадок або у подарунок: сплата податку Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% (п.167.2 ст. 1

Оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна регламентується статтею 172 Податкового кодексу, відповідно до п. 172.10 якої продаж громадянами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта нерухомості підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Однак, умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким громадянином (продавцем) у спадщину.

Якщо ж платник здійснює продаж нерухомого майна, яке отримав у подарунок, і яке перебуває у власності менше 3-х років, то йому необхідно буде сплатити податок з одержаного доходу, отриманого від такого продажу на загальних підставах.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% (п.167.2 ст. 167 Кодексу). Така ж ставка застосовується і до доходів отриманих від відчуження майна, що перебувало у власності менше трьох років, у тому числі і подарованої нерухомості.

У випадку, коли доходи отримуються іноземними громадянами (нерезидентами) на території України, то оподаткування здійснюється в порядку встановленому для громадян України, але ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється у розмірі 15%.

facebook twitter

agent.com.ua

Предыдущие статьи